Kontakt Referencje Oferta
Realizacje O firmie


Firma SLING Sp. j. działa od 1989 roku.

Zajmujemy się pracami inżynieryjnymi związanymi z transportem wodnym i lądowym, przeładunkami, wodowaniem statków i innymi operacjami dla konstrukcji ciężkich i ponad-gabarytowych o jednostkowej masie do 3.500 ton.

W ciągu kilkunastu lat działania na polskim rynku wykonaliśmy ponad 250 operacji inżynieryjnych na ładunkach powyżej 300 ton będąc praktycznie jedyną firmą o tak szerokim spektrum działania. Zajmujemy się bowiem kompleksowa obsługą prac dotyczących transportu, przemieszczania, przeladunków, podnoszenia i opuszczania obiektów ciężkich i ponadnormatywnych przy użyciu własnego specjalistycznego sprzętu oraz wykwalifikowanej załogi.

Do każdego kontraktu wykonujemy także pełną techniczną dokumentację, czyli

  • obliczenia wytrzymałości konstrukcji,
  • projekty konstrukcji oraz podbudowy,
  • obliczenia stateczności,
  • mocowania podczas transportu
Naszą działalność opieramy na profesjonalnej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu oraz ciągłym doskonaleniu w oparciu o nowoczesne programy i technologie.

Dzięki temu firma SLING Sp. j. stała się jednym z bardziej znanych i szanowanych przedsiębiorstw na rynku usług inżynieryjnych. Mieliśmy okazję współpracować z wieloma kontrahentami polskimi i zagranicznymi, zawsze zyskując pozytywną opinie. Wszystkie nasze operacje przebiegają zgodnie z normami IMO, stosujemy przepisy i standardy DNV (Planning and Execution of Marine Operation) oraz Germanischer Lloyds.